Alarm przeciwpożarowy
2012-10-05 19:52:02
Alarm przeciwpożarowy

Niestety z powodu wycieku paliwa Maciek Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR zmuszeni byli wycofać się z rywalizacji przed startem do ostatniego z dzisiejszych oesów Rajdu Francji.

 

Przed planowanym startem do kończącego dzień oesu Mulhouse (4,65 km) polska załoga zauważyła poważny wyciek benzyny. Kontynuowanie jazdy było zbyt ryzykowne, więc Oleksowicz i Obrębowski podjęli decyzję o wycofaniu się z dzisiejszej rywalizacji.

 

Maciek Oleksowicz:

– Ubyło nam 2 litry paliwa w ciągu 10 minut. Pod samochodem – kałuża paliwa, na płycie – kałuża paliwa. Po konsultacji z mechanikami uznaliśmy, że ryzyko spalenia się samochodu jest ogromne, a i tak prawdopodobnie nie dalibyśmy rady dojechać do serwisu, bo zwyczajnie nie starczyłoby nam paliwa, nawet jeśli samochód nie zacząłby płonąć. Ta sytuacja przyćmiła nasze dobre wrażenia po drugiej dzisiejszej pętli rajdu, na której czuliśmy się już lepiej niż na pierwszej. Dopracowaliśmy trochę ustawienia samochodu, mechanicy naprawili drobne uszkodzenia, założyliśmy twarde opony, bo pogoda mocno się poprawiła – wyszło słońce i było bardzo ciepło. Słowem – wszystko szło jak należy, a teraz nawet nie wiemy czy damy radę naprawić samochód na jutro. Nie mamy ze sobą zapasowego baku, a z tego, co się dowiedzieliśmy, M-Sport również nie ma.

 

Tego, czy awarię uda się usunąć i Oleksowicz z Obrębowskim będą mogli powrócić jutro do ścigania zgodnie z zasadami systemu Rally2, dowiemy się dopiero gdy Fiesta S2000 polskiej załogi dotrze do strefy serwisowej w Strasburgu. Przed awarią Oleksowicz i Obrębowski zajmowali 5 lokatę w klasyfikacji SWRC rajdu.

Rajd Francji (Alzacja), kat: Rajdy SWRC


| Rajd Francji (Alzacja), kat: Rajdy SWRC

Pierwszy raz bez punktów
2012-10-06 12:14:08

Załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR wycofała się z Rajdu Francji....
• zobacz więcej

Alarm przeciwpożarowy
2012-10-05 19:52:02

Wyciek paliwa zatrzymuje Oleksowicza i Obrębowskiego przed startem do ostatniego z dzisiejszych oesów Rajdu Francji....
• zobacz więcej

Gorąca pierwsza pętla
2012-10-05 14:29:39

Maciek Oleksowicz i Andrzej Obrębowski są już po pierwszej piątkowej pętli Rajdu Francji....
• zobacz więcej
2012-10-04 21:08:07   Tłumy kibiców w Strasburgu / Rajd Francji (Alzacja), kat: Rajdy SWRC / >>2012-10-03 09:13:23   Pierwsze starcie na asfalcie / Rajd Francji (Alzacja), kat: Rajdy SWRC / >>
| by Labmatic