Bezproblemowy debiut
2015-04-12 08:33:20
Bezproblemowy debiut

Czeski Rajd Valasska był pierwszym tegorocznym startem załogi Maciej Oleksowicz/Michał Kuśnierz. W swoim debiutanckim występie we wschodnich Morawach ekipa MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team po czterech rozegranych odcinkach specjalnych zajmowała wysokie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Maciek i Michał nie pojawili się jednak na mecie imprezy przez co ostatecznie nie zostali w niej sklasyfikowani.

 

Polska para bez przygód przejechała wszystkie cztery rozegrane odcinki specjalne, notując na każdym z nich czasy tuż za pierwszą piątką. Ostatecznie po odwołaniu ostatniej próby Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz jadący Fordem Fiestą R5 okazali się czwartą najszybszą załogą z Polski i zajęli 7. pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

Rajd Valasska stanowił jednak przede wszystkim element przygotowań do nowego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w których załoga MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team powalczy o poprawienie zeszłorocznego rezultatu. Przypomnijmy, że w 2014 roku doświadczona para została sklasyfikowana na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej.

 

Maciek Oleksowicz:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z decyzji o starcie, jak i z samego rajdu. Żałujemy jedynie nieprzejechanych kilometrów, ponieważ część odcinków specjalnych zostało odwołanych. Pomimo to Rajd Valasska był świetnym przygotowaniem do Rajdu Świdnickiego. Jestem pod wrażeniem tras, które były bardzo szybkie i przypominały mi pod względem konfiguracji trochę Rajd Wisły. Najważniejszą informacją był fakt, że nasz Ford Fiesta R5 spisywał się bez zarzutów. Dodatkowo cały rajd przejechaliśmy testowo na oponach Pirelli, do których przymierzamy się w tym sezonie. W tej chwili skupiamy się jednak w pełni na naszym występie w Świdnicy i odliczamy dni do startu. Do zobaczenia na odcinkach specjalnych!

Valašská Rally, kat: Rajd inny


| Valašská Rally, kat: Rajd inny

Bezproblemowy debiut
2015-04-12 08:33:20

Czeski Rajd Valasska był pierwszym tegorocznym startem załogi Maciej Oleksowicz/Michał Kuśnierz. W swoim debiutanckim występie ...
• zobacz więcej

Czeski trening
2015-04-08 15:22:45

Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz w najbliższy weekend wystartują w czeskim Rajdzie Valasska. Dla załogi MotoIntegrator Castr...
• zobacz więcej
| by Labmatic