Drugi wśród Polaków!
2015-07-03 20:44:44
Drugi wśród Polaków!

Pierwszy etap 72. Rajdu Polski był wyzwaniem zarówno dla kierowców, jak i samochodów. Załogi miały do przejechania ponad 150 kilometrów oesowych bez wizyty w serwisie. Znakomicie w tych warunkach poradzili sobie Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz, którzy po dziewięciu oesach zajmują 9. miejsce w klasie RC2 i 23. w klasyfikacji generalnej. 

 

Rywalizację w siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczął superoes rozegrany w czwartkowy wieczór na torze w Mikołajkach. Na oczach tysięcy kibiców załoga MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team zajęła 9. miejsce w bardzo mocno obsadzonej klasie RC2.

 

Prawdziwa batalia rozpoczęła się jednak w piątkowy poranek - zawodnicy do przejechania mieli osiem odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 kilometrów. Dodatkowym utrudnieniem była bardzo wysoka temperatura. Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz zdecydowali się nie forsować tempa, jednak pomimo to po pierwszej pętli byli najwyżej sklasyfikowaną polską załogą w klasie RC2.

Po dotankowaniu i zmianie opon ekipa MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team wróciła na popołudniowe oesy i dzielnie broniła swojej pozycji w klasie. Ostatecznie Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz zakończyli pierwszy etap na wysokim 9. miejscu w klasie RC2 zostając tym samym najwyżej sklasyfikowaną polską ekipą w tej kategorii.

Druga załoga MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team - Krzysztof Oleksowicz i Sebastian Sadowski zajmują 18. w RC2.

W sobotę przed zawodnikami kolejne siedem oesów o łącznej długości ponad 120 kilometrów.

 

Maciek Oleksowicz:

 

Jesteśmy zadowoleni i trochę zmęczeni po tym długim oraz bardzo gorącym dniu. Przejechaliśmy sporo kilometrów, ale wszystko sprawuje się znakomicie – zarówno opony Pirelli, jak i samochód. Dziękuję za świetną pracę ekipie Fast Forward, a także całemu zespołowi MotoIntegrator, który w komplecie zameldował się na mecie dzisiejszych oesów. Trzymamy się drogi i staramy się robić swoje, chociaż było kilka kryzysowych sytuacji. Jest dużo emocji i naprawdę sporo frajdy z jazdy! Bardzo cieszy obecność tak sporej liczby kibiców. Dziękujemy za wsparcie i za wszystkie ciepłe słowa! Przed nami jednak jeszcze dwa trudne dni Rajdu Polski, więc mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać nasze dobre tempo.

 

72 Rajd Polski, kat: Rajd WRC


| 72 Rajd Polski, kat: Rajd WRC

Wymarzony rezultat
2015-07-05 15:45:09

Po czterech dniach rywalizacji Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz zakończyli siódmą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata 72. Ra...
• zobacz więcej

Ekstremalny etap
2015-07-04 21:35:14

Tłumy kibiców, ekstremalnie wysoka temperatura i wymagające odcinki specjalne – tak w dużym skrócie można opisać sobotni et...
• zobacz więcej

Drugi wśród Polaków!
2015-07-03 20:44:44

Pierwszy etap 72. Rajdu Polski był wyzwaniem zarówno dla kierowców, jak i samochodów. Załogi miały do przejechania ponad 150 k...
• zobacz więcej
2015-07-01 11:53:13   Niezwykłe wyzwanie / 72 Rajd Polski, kat: Rajd WRC / >>
| by Labmatic