Fiesta R5 w mistrzostwach Śląska
2014-08-20 13:34:04
Fiesta R5 w mistrzostwach Śląska

Rajd zamiast testów - właśnie w taki sposób Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz będą trenować przed koleją rundą RSMP. W ramach przygotowań do 60. Rajdu Wisły załoga Inter Cars Castrol TRW 23 sierpnia wystartuje w 1. Rajdzie Oświęcimskim.

 

Oświęcimska impreza to rajd okręgowy rozgrywany w ramach tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W czwartej rundzie tego cyklu Maciek z Michałem wystartują tym samym samochodem, którym rywalizują na trasach rund RSMP, czyli Fordem Fiestą R5. Oczywiście załoga zespołu Inter Cars Castrol TRW będzie klasyfikowana w klasie Gość.

 

Maciek Oleksowicz:

- Po dobrym wyniku w ostatniej rundzie RSMP, postanowiliśmy przygotować się do Rajdu Wisły podobnie, jak do startu w Rzeszowie. Zamiast klasycznych testów przed rajdem, planujemy treningowy start w Rajdzie Oświęcimskim. Namówił nas na to nasz szpieg - Piotrek Adamus. Obejrzeliśmy z Michałem onboardy z odcinków specjalnych Rajdu Oświęcimskiego i uznaliśmy, że będzie to doskonała okazja do podtrzymania dobrej formy. Oesy przygotowane przez organizatorów miejscami są podobne do tego, co nas spotka podczas rajdu Wisły. Trasy rajdów okręgowych nie są zbyt długie, ale postaramy się wykorzystać je do maksimum i od początku do końca jechać najlepiej, jak potrafimy.

 

 

Organizatorzy wytyczyli dwa odcinki specjalne przejeżdżane w trzech pętlach. Obie próby - Brzeszcze i Dwory Długie mają po 5 km długości. Pierwszą z nich zlokalizowano na południowy wschód od Oświęcimia. Druga wiedzie drogami między korytem Wisły i kanałem wodnym Dwory. Suma długości wszystkich oesów to 30 km. Pierwszy z odcinków ruszy o godzinie 9:33. Ostatni zaplanowano na 16:04. Po jego zakończeniu na Rynku w Oświęcimiu o 16:30 rozpocznie się ceremonia mety. Park serwisowy zlokalizowany będzie w Oświęcimiu na ulicy Tysiąclecia.

1. Rajd Oświęcimski, kat: Rajd inny


| 1. Rajd Oświęcimski, kat: Rajd inny

Efektywny trening
2014-08-24 07:15:03

Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz zadebiutowali w mistrzostwach Śląska....
• zobacz więcej

Fiesta R5 w mistrzostwach Śląska
2014-08-20 13:34:04

W ramach przygotowań do 60. Rajdu Wisły załoga Inter Cars Castrol TRW 23 sierpnia wystartuje w 1. Rajdzie Oświęcimskim....
• zobacz więcej
| by Labmatic