MINI WRC przetestowane!
2011-09-16 14:20:15
MINI WRC przetestowane!
15 września Maciej Oleksowicz – kierowca zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR – miał okazję przetestować Mini John Cooper Works WRC. Maciej został zaproszony na testy przez Prodrive – brytyjską firmę, która we współpracy z MINI, zaprojektowała i skonstruowała rajdową wersję na bazie cywilnego modelu MINI Countryman. Prodrive to marka doskonale znana w rajdowym świecie. To właśnie Prodrive stało za sukcesami rajdowego zespołu Subaru. Jazdy testowe odbyły się na asfaltowym torze testowym firmy Prodrive w okolicach angielskiego Banbury.

 

Maciej Oleksowicz:


– MINI WRC ma doskonały silnik. W porównaniu do samochodu S2000, w którym dwulitrowy silnik nie ma turbodoładowania, MINI WRC jeździ się znacznie łatwiej. Motor jest bardziej elastyczny – ma po prostu więcej mocy i momentu obrotowego. MINI WRC imponuje stabilnością przy dużych prędkościach. Jest trochę dłuższy niż Peugeot 207 i Ford Fiesta, ale zupełnie nie przeszkadza to w prowadzeniu samochodu w ciasnych partiach. Pozycja za kierownicą przypadła mi do gustu. Wnętrze jest ergonomiczne, kierowca wszystko ma pod ręką. Co ciekawe, układ przeniesienia napędu w MINI jest bardzo podobny do tego, jaki zastosowano w Fieście.

W fazie przygotowań jest także wersja RRC, czyli taka, którą można startować w mistrzostwach regionalnych. Prodrive czeka jeszcze na ostateczną decyzję FIA co do rozmiaru zwężki (30 czy 31 cm) przed turbosprężarką, by optymalnie dobrać przełożenia skrzyni biegów.

 

Mini John Cooper Works WRC – dane techniczne:

 

Silnik: turbodoładowany, czterocylindrowy, 1,6 l, bezpośredni wtrysk benzyny
Skrzynia biegów: Xtrac – sześciobiegowa, sekwencyjna
Napęd: stały na cztery koła z przednim i tylnym samoblokującym się mechanizmem różnicowym
Długość: 4110 mm
Szerokość: 1820 cm
Masa własna: 1200 kg (wymagana przez FIA

 

 

Testy Mini WRC, kat: Trening


| Testy Mini WRC, kat: Trening

MINI WRC przetestowane!
2011-09-16 14:20:15

15 września Maciej Oleksowicz – kierowca zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR – miał okazję przetestować Mini John Cooper Wor...
• zobacz więcej
| by Labmatic