Maciej Oleksowicz rozpoczyna nowy sezon w Mistrzostwach Europy!
2011-04-14 17:54:22
Maciej Oleksowicz rozpoczyna nowy sezon w Mistrzostwach Europy!

Dziś na torze wyścigowym pod Brescią rozpocznie się pierwszy odcinek specjalny, inaugurujący tegoroczne Mistrzostwa Europy z udziałem Macieja Oleksowicza i Andrzeja Obrębowskiego. Zawodnicy Castrol TRW Motointegrator Rally Team bierze udział w rajdzie 1000 Miglia we Włoszech.

 

„Za nami odcinek testowy, który poszedł świetnie – mówi kierowca Maciej Oleksowicz .”Wygląda na to, że auto przygotowane jest wyśmienicie. Testy trwały 2 dni i dziś na odcinku testowym szukaliśmy ustawień na wypadek deszczu. Przed nami jeszcze dziś widowiskowy superoes na torze wyścigowym. Co prawda organizatorzy przygotowali parę komplikacji m.in. kilka szykan, ale fenomenalna przyczepność i idealnie równy tor dostarczy nam sporo frajdy z jazdy.”

 

Jutro jedyną polską załogę, biorącą udział w ME czekają 3 odcinki położone wysoko w górach, które pokonają dwukrotnie.

 

Głównym celem startowym teamu na sezon 2011 jest miejsce na podium Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy. Pierwszym krokiem do realizacji ambitnego planu jest start we włoskim Rally 1000 Miglia. Ubiegłoroczne starty oraz zdobyte w nich cenne doświadczenie sprawiają, że Oleksowicz jest w pełni przygotowany do tegorocznych występów.

 

Idealne miejsce na treningi

 

Przygotowania do tego sezonu różniły się od ubiegłorocznych. Oleksowicz trenował m.in. we Francji pod okiem dwukrotnego Mistrza Europy Simona Jean-Josepha, testując swoją Fieste S2000.

 

– Technicznie byliśmy już gotowi dużo wcześniej niż przed rokiem. Startujemy tym samym samochodem. Specyfikę rajdów, w których przyjdzie nam się ścigać poznaliśmy podczas ubiegłorocznych startów gdzie wywalczyliśmy 5 miejsce w ME. Wiemy też jakie są nasze dobre oraz te słabsze strony – komentuje Oleksowicz.

 

Jazdy na LeMans

 

Oleksowicz w marcu odwiedził również słynny tor w Le Mans. „W niemal sterylnych, niezmiennych warunkach za kierownicą bolidu Formuły 4 doskonaliłem głównie precyzję swojej jazdy. Tuż po powrocie z Francji na lubelskim torze, już za kierownicą mojej Fiesty S2000 ćwiczyliśmy to, czego się nauczyliśmy na LeMans.”, relacjonuje Maciek. Na tym nie koniec jazd po francuskim torze. Sesję treningową zaplanowano również na 9 maja.

 

Castrol EDGE Team

 

Ogromnym wsparciem Maćka w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy jest Castrol EDGE. W skład zespołu Castrol EGDE Team wchodzą polscy zawodnicy i pasjonaci motoryzacji osiągający sukcesy na międzynarodowych arenach. Są wśród nich między innymi Karolina Lampel-Czapka, Ania Jackowska, Grzegorz Staszewski, Dominik Bugajski, Adam Gładysz oraz Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski.

 

35 Rally 1000 Miglia - Włochy, kat: Rajd ME


| 35 Rally 1000 Miglia - Włochy, kat: Rajd ME

Oleksowicz siódmy w klasyfikacji Mistrzostw Europy na Mille Milgia
2011-04-16 20:00:00

Wjeżdżając na plac Piazza della Vittoria w Brescii, załoga Castrol TRW MOTOINTEGRATOR Rally Team, Maciej Oleksowicz i Andrzej Ob...
• zobacz więcej

Oleksowicz w ME: Jedzie się świetnie!
2011-04-16 13:04:00

Maciej Oleksowicz: Jedzie się fantastycznie. Trzymamy, równe, szybkie tempo. Na pierwszym odcinku dzisiejszego dnia zaatakowaliśm...
• zobacz więcej

Oleksowicz w pierwszej dziesiątce Mistrzostwach Europy
2011-04-15 00:00:00

Przy zmiennych warunkach pogodowych, po siedmiu odcinkach, w tym sześciu położonych wysoko w górach, Maciej Oleksowicz i Andrzej...
• zobacz więcej
2011-04-14 22:30:00   Oleksowicz z Obrębowskim najszybszą zagraniczną załogą na prologu / 35 Rally 1000 Miglia - Włochy, kat: Rajd ME / >>2011-04-14 17:54:22   Maciej Oleksowicz rozpoczyna nowy sezon w Mistrzostwach Europy! / 35 Rally 1000 Miglia - Włochy, kat: Rajd ME / >>
| by Labmatic