Nadbałtycki trening Oleksowicza
2012-07-18 14:07:18
Nadbałtycki trening Oleksowicza

Wśród 182 ekip zgłoszonych do startu w auto24 Rally Estonia znajdziemy także załogę zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR. Dla Maćka Oleksowicza będzie to idealna forma treningu przed Rajdem Finlandii – kolejną rundą SWRC. Początek rywalizacji w piątek, 20 lipca o 16:50.

 

Imponującą obsadę Rajd Estonii zawdzięcza nie tylko temu, że tutejsze odcinki są podobne do tych, na których rozgrywany jest najszybszy rajd w kalendarzu WRC, czyli Rajd Finlandii. Rally Estonia jest jednocześnie rundą Mistrzostw Estonii, estońskiego Pucharu Michelin, cyklu Baltic Rally Championship, a także Mistrzostw Łotwy oraz łotewskiej edycji Pucharu Michelin. To jednak nie wszystko, bowiem w tym roku po raz pierwszy estońska impreza jest również eliminacją Rajdowych Mistrzostw Europy Samochodów Historycznych.

 

Dla Maćka Oleksowicza udział w tym rajdzie jest ważnym etapem przygotowań do startu w 62 Rajdzie Finlandii, który odbędzie się dwa tygodnie po Rajdzie Estonii. Podobnie jak na Litwie, także i w Estonii Oleksowicz pojedzie treningowym Subaru Impreza N12 oznaczonym numerem 31. Na prawym fotelu Imprezy, Andrzeja Obrębowskiego gościnnie zastąpi Maja Szpotańska.

 

Maciej Oleksowicz

– Rajdy w Mistrzostwach Świata są bardzo zróżnicowane, niemal każdy z nich ma swoją, szczególną charakterystykę. Nie inaczej jest w przypadku fińskiego klasyka – najszybszego rajdu w sezonie, którego trasa jest wręcz najeżona spektakularnymi hopami i szybkimi zakrętami. Chcę się dobrze przygotować do ścigania w fińskich warunkach, a te które panują na estońskich oesach są do nich bardzo zbliżone. Imponująca obsada rajdu świadczy nie tylko o tym jak ciekawe i atrakcyjne są estońskie trasy, ale ma też wymiar towarzyski – trening w tak doborowym towarzystwie to fantastyczna sprawa. To bez porównania ciekawsze niż indywidualne testy.

 

Lista zgłoszeń dzieli się na dwie grupy – zawodników rywalizujących we współczesnych samochodach oraz tych, którzy poprowadzą rajdowe klasyki. W tej drugiej grupie znalazł się nawet Jari-Matti Latvala, który pojedzie tylnonapędowym Escortem RS. W auto24 Rally Estonia wystartuje także rywal Maćka w cyklu SWRC – Yazeed Al-Rajhi. Saudyjczyk pojedzie Fordem Fiesta S2000.

 

Organizatorzy przygotowali dla zawodników trasę o łącznej długości 472 km, z czego 167 km będzie stanowić 12 odcinków specjalnych. Trzy z nich załogi przejadą dwukrotnie. Zgodnie z harmonogramem pierwsze pięć prób zostanie rozegranych w piątek, a pozostałe siedem w sobotę. Start do pierwszego z piątkowych oesów od 17:31. Dzień zakończy się o 21:33. W sobotę ekipy nie będą musiały zrywać się z łóżek zbyt wcześnie – OS nr 6 zacznie się o 11:47. Wyniki zawodów powinniśmy poznać o godzinie 19:00 czasu lokalnego (Między Tallinem a Warszawą jest godzina różnicy czasowej).

 

Więcej informacji:

www.oleksowicz.pl

facebook.com/OLEKSOWICZpl

twitter.com/#!/OLEKSOWICZpl

Rajd Estonii, kat: Rajd inny


| Rajd Estonii, kat: Rajd inny

Oleksowicz chce wrócić do Estonii
2012-07-21 22:14:51

Maciej Oleksowicz i Maja Szpotańska zameldowali się na trzecim miejscu w klasie E12 oraz 27 w klasyfikacji generalnej Rajdu Estoni...
• zobacz więcej

Oleksowicz: deszczowo, ale ciekawie w Estonii
2012-07-21 00:35:15

Po pierwszym dniu Rajdu Estonii Maciej Oleksowicz i Maja Szpotańska zajmują 31 miejsce na 77 ekip, które ukończyły dzisiejszy d...
• zobacz więcej

Nadbałtycki trening Oleksowicza
2012-07-18 14:07:18

Dla Maćka Oleksowicza Rajd Estonii będzie idealną formą treningu przed Rajdem Finlandii – kolejną rundą SWRC. Początek rywa...
• zobacz więcej
| by Labmatic