Oleksowicz powalczy u siebie
2014-12-03 08:07:32
Oleksowicz powalczy u siebie

Już po raz 52. do stolicy zjadą się czołowi polscy kierowcy rajdowi, by w sobotę, 6 grudnia rywalizować o zwycięstwo w Rajdzie Barbórka i prestiżowym Kryterium Asów na ulicy Karowej. W doborowym towarzystwie będą także Maciek Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem. Z trasą rajdu załoga zespołu Inter Cars Castrol TRW zmierzy się w Fordzie Fiesta R5.

 

Oprócz Maćka i Michała w 52. Rajdzie Barbórka barwy zespołu Inter Cars Castrol TRW będzie reprezentować także załoga Krzysztof Oleksowicz/Sebastian Sadowski. Ten duet skorzysta z Forda Fiesty R5 wzmocnionej pakietem R5 Plus.

 

 

Pierwszą okazją do zobaczenia Maćka i Michała w akcji będzie odcinek testowy, który odbędzie się w piątek, 5 grudnia w godzinach 17-20 na Autodromie na warszawskim Bemowie. W sobotę zawodnicy dwukrotnie pokonają trzy odcinki specjalne. Obok dobrze znanych kibicom prób na Bemowie (2,3 km) i Służewcu (3,68 km) zaplanowano także nowy odcinek STW (2,9 km), zlokalizowany w miejscowości Klaudyn, około 6 km od Autodromu na Bemowie. Zmagania rozpoczną się o 7:50 na Służewcu, a zakończą drugim przejazdem Bemowa (od 13:35). W przerwach między pętlami załogi dwukrotnie odwiedzą strefę serwisową, która wróciła na Bemowo. Rywalizacja w Kryterium Asów na Karowej ruszy o 18, ale już godzinę wcześniej kibice będą mogli oglądać przejazdy pokazowe.

 

Maciek Oleksowicz:

- Miejscem naszych przygotowań, testów i treningów przed Rajdem Barbórka był tor FSO na Żeraniu. Mamy go „pod ręką”, a jego charakterystyka jest dosyć podobna do odcinków składających się na trasę zawodów. Ostatnie testy zaplanowaliśmy na dziś. Fiesta R5, którą wystartujemy nie będzie się zbytnio różnić od tej, którą startowaliśmy w rundach tegorocznych mistrzostw Polski. Nie zdecydowaliśmy się na zastosowanie pakietu R5 Plus, zwiększającego moc silnika Fiesty. Nasz samochód będzie miał tyle samo koni mechanicznych, co zwykle. Aby dotrzymać kroku konkurentom, którzy zapewne przygotują znacznie mocniejsze rajdówki, zafundowaliśmy naszej Fieście delikatną kurację odchudzającą, by na krętych odcinkach Barbórki była bardziej zwinna. My czujemy się dobrze przygotowani i ruszymy na trasę w pełni skoncentrowani, by wszystkie odcinki przejechać skutecznie i efektownie zarazem. Będziemy dążyć do tego, by powtórzyć lub poprawić nasz wynik z 2008 r., zwłaszcza że Barbórka to w zasadzie mój domowy rajd. Postaramy się też, by tegoroczna edycja na długo zapadła Wam w pamięć, jako dzień pełen emocji i dobrej zabawy.

Dla Maćka Oleksowicza będzie to już 9. start w warszawskim klasyku. Z kolei Michał Kuśnierz pojedzie w tych zawodach po raz piąty. Najlepszy rezultat w historii swoich startów w Barbórce Oleksowicz wywalczył w sezonie 2008, kiedy to za kierownicą Subaru Impreza zajął 3. miejsce.

 

 

52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny


| 52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny

Oponiarska ruletka na koniec
2014-12-06 21:48:45

W słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej załoga zespołu Inter Cars Castrol TRW wywalczyła ósmy rezultat....
• zobacz więcej

Finisz w pierwszej dziesiątce
2014-12-06 16:29:07

Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz – załoga zespołu Inter Cars Castrol TRW w 52. Rajdzie Barbórka uplasowała się na 10. mi...
• zobacz więcej

Dobry początek w zdradliwych warunkach
2014-12-06 10:12:56

4. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów i 2. miejsce na nowym odcinku STW Center to bilans załogi zespołu Inter Cars Castrol...
• zobacz więcej
2014-12-05 07:37:42   Tiff Needell w Barbórce / 52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny / >>2014-12-03 08:07:32   Oleksowicz powalczy u siebie / 52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny / >>
| by Labmatic