Oleksowicza powrót na Litwę
2012-08-15 22:14:23
Oleksowicza powrót na Litwę

Dwa tygodnie po zakończeniu Rajdu Finlandii Oleksowicz i Obrębowski znowu jadą na północ. Tym razem ich celem jest start w 300 Lakes Rally – piątej rundzie Mistrzostw Litwy. W rajdzie, który zaczyna się w piątek 17 sierpnia, Polacy pojadą Fordem Fiesta S2000.

 

300 Lakes Rally to jedna z najważniejszych rajdowych imprez na Litwie, zaliczana także do cyklu Baltic Rally Challenge. Dwudniowy (17-18 sierpnia) rajd odbywa się na szutrowych drogach okręgu uciańskiego – na północno-wschodnich krańcach Litwy, przy granicy z Łotwą i Białorusią. Bazę rajdu zlokalizowano w Jeziorosach (lit. Zarasai) – 8-tysięcznej miejscowości otoczonej przez siedem jezior. Jeziorosy nazywane są stolicą niebieskich jezior, których w tym rejonie jest ponad 300 – stąd nazwa rajdu.

 

Na liście zgłoszeń do rajdu widnieje 71 załóg. Oleksowicz i Obrębowski są jedyną załogą, która wystartuje samochodem S2000. Oprócz ekipy zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR na litewskich oesach zobaczymy także drugi samochód z polską flagą. W przygotowanym przez FastForward Subaru Impreza STi wystartuje Adam Kaszyński z pilotem Przemysławem Boskiem.

 

Maciej Oleksowicz:

– Do dużego przeglądu silnika naszej Fiesty mamy jeszcze trochę kilometrów, więc chcemy pokonać ten dystans w rajdowych warunkach. Stąd pomysł wyjazdu na Litwę. W tej imprezie nie mieliśmy jeszcze okazji startować, ale z Rajdu Wilna mamy wyłącznie dobre wspomnienia, więc postanowiliśmy tu wrócić. Rajd zapowiada się wyjątkowo malowniczo. Myślę, że widoki i trasy dookoła Jeziorosów sprawią nam mnóstwo frajdy. Charakterystyka oesów jest zbliżona do tej, którą znamy z Rajdu Finlandii, niemniej jednak jedziemy tu po raz pierwszy, więc szczegółów jeszcze nie znamy. Dla mnie to bardzo dobrze, bo pierwszy start w danym rajdzie to najlepsza forma treningu i pracy nad opisem, a takie są właśnie nasze cele – trening i praca nad tempem jazdy.

 

Zawodnicy przejadą 455,68 km, z czego 126,47 km przypada na odcinki specjalne, których będzie 15. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla kibiców. Pierwszy i drugi dzień ścigania będzie kończyć pokazowy superoes w Jeziorosach. Specjalnie przygotowaną trasę z hopami załogi pokonają w parach. Nieco ponad 80-proc. dystansu oesów ma nawierzchnie szutrową, pozostała część wiedzie po asfalcie z szutrowymi partiami.

 

Na czwartek (16 sierpnia) organizatorzy zaplanowali zapoznanie z trasą, po którym odbędzie się odcinek testowy (17-21 miejscowego czasu). Ceremonia rozpoczęcia rajdu – w piątek o 17:30 przed ratuszem w Jeziorosach. Pierwszy etap rajdu to cztery oesy (17 km). Start do pierwszego z nich o 18:20. Bezpośrednio po ostatniej próbie odbędzie się konferencja prasowa.

 

W sobotę rywalizacja zostanie wznowiona o 9:20. Rajd zakończy supeoes o 19:30, po którym odbędzie się konferencja prasowa, ceremonia wręczenia nagród oraz koncert.

 

Więcej informacji:

www.oleksowicz.pl

facebook.com/OLEKSOWICZpl

twitter.com/#!/OLEKSOWICZpl

Rajd 300 Jezior, kat: Rajd inny


| Rajd 300 Jezior, kat: Rajd inny

Oleksowicza krok do przodu
2012-08-19 02:48:46

W treningowym starcie w litewskim Rajdzie 300 Jezior Oleksowicz i Obrębowski wywalczyli dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalne...
• zobacz więcej

Oleksowicz: jest piekielnie szybko
2012-08-18 00:53:58

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR dotarła do mety pierwszego etapu Rajdu 300 ...
• zobacz więcej

Oleksowicz: Litwa jak Mazury
2012-08-17 18:04:17

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR jest już po zapoznaniu z trasą litewskiego...
• zobacz więcej
2012-08-15 22:14:23   Oleksowicza powrót na Litwę / Rajd 300 Jezior, kat: Rajd inny / >>
| by Labmatic