Pechowy piątek
2015-09-04 19:59:12
Pechowy piątek

 

Zgodnie z przewidywaniami początek 61.Rajdu Wisły stał pod znakiem szybkiego tempa i zaciętej rywalizacji. Niestety Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz po uszkodzeniu drążka kierowniczego na ostatniej piątkowej próbie nie zdołali dotrzeć do mety etapu. 

 

Załoga MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team rozpoczęła zawody od rozegranego przed południem odcinka testowego, na którym udało im się zająć 6. miejsce. Po ceremonii startu na rynku w Wiśle, Maciek i Michał ruszyli do właściwej walki. Po pierwszej pętli zajmowali 5. miejsce z niewielką stratą do wyżej sklasyfikowanych rywali.


Podczas popołudniowych oesów załoga Forda Fiesta R5 z numerem 5 ruszyła do ataku. Niestety sześć kilometrów za startem czwartej i zarazem ostatniej piątkowej próby, po uderzeniu w barierę uszkodzeniu uległ drążek kierowniczy – o dalszej jeździe nie było mowy. Awaria nie okazała się poważna i Maciek Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem powrócą na oesy w dniu jutrzejszym.

Zawodnicy podczas sobotniego etapu do przejechania będą mieli siedem odcinków specjalnych o długości ponad 85 kilometrów. 

 

Maciek Oleksowicz:

 

  • Podczas popołudniowej pętli próbowaliśmy lekko przyśpieszyć, ale niestety nie udało się. Sześć kilometrów za startem ostatniego oesu na jednym z ciasnych, lewych nawrotów uderzyliśmy w barierę. Nic nam się nie stało, ale uszkodzeniu uległ drążek kierowniczy. Jutro wracamy na oesy i spróbujemy pokazać się z jak najlepszej strony, a przy okazji nadrobić jak najwięcej strat.
61 Rajd Wisły, kat: Rajd w RSMP


| 61 Rajd Wisły, kat: Rajd w RSMP

Bezproblemowa sobota
2015-09-05 21:34:25

Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz podczas drugiego etapu 61. Rajdu Wisły unikali błędów, dzięki czemu bez problemów dotarl...
• zobacz więcej

Pechowy piątek
2015-09-04 19:59:12

Zgodnie z przewidywaniami początek 61.Rajdu Wisły stał pod znakiem szybkiego tempa i zaciętej rywalizacji. Niestety Maciek Oleks...
• zobacz więcej

Legendarny rajd
2015-09-03 09:52:50

Przed załogą MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team kolejny bardzo trudny egzamin. Już w najbliższy weekend Maciej Oleksowicz i M...
• zobacz więcej
| by Labmatic