Powrót do kraju, powrót do Subaru
2012-11-27 10:22:04
Powrót do kraju, powrót do Subaru

W tegorocznym kalendarzu Rajd Polski kolidował z Rajdem Francji – jedną z rund cyklu SWRC, więc Oleksowicz i Obrębowski niestety nie mogli się pokazać krajowej publiczności na mazurskich szutrach. Na szczęście jest jeszcze Warszawska Barbórka, w której załogę zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR zobaczymy nie w Fordzie Fiesta S2000 lecz w Subaru Impreza STi.

 

Silnik Fiesty, którą w tym roku Polacy startowali w rundach mistrzostw świata przechodzi naprawę po awarii w Rajdzie Hiszpanii, a samo auto także poddano generalnemu przeglądowi i remontowi po wyczerpującym sezonie. Stąd decyzja o przesiadce do Imprezy. Będzie to jednak nowsza generacja rajdowego Subaru, niż ta, którą Oleksowicz i Obrębowski startowali zanim na dobre przesiedli się do samochodów S2000.

 

Maciek Oleksowicz:

– Dziś cały dzień spędziliśmy na planie teledysku „Więcej mocy” grupy Generacja Lunatyków. Ten tytuł dobrze koresponduje z tym, co zrobiliśmy w Subaru, którym pojedziemy Barbórkę. Jedziemy Subaru, bo silnik naszej Fiesty niestety nie będzie naprawiony na czas. Tutaj serdeczne podziękowania muszę skierować w stronę mojego ojca, który odstąpił nam swoje auto na Barbórkę, a sam wystartuje swoją trenigówką. Efektem naszych modyfikacji Imprezy, jest gigantyczna liczba koni mechanicznych. Teraz walczymy o to, by jak najlepiej te konie okiełznać. Mamy jeszcze kilka dni do rajdu i parę pomysłów na modyfikacje, które mogą nam pomóc. Czeka nas jeszcze trochę pracy z układem przeniesienia napędu i doborem opon. Zdecydowanie wolałbym, żeby podczas rajdu było sucho i przyczepnie. W takich warunkach będziemy mogli wykorzystać maksimum mocy, jaką dostarczy nam silnik. Subaru jest jednak daleko do Fiesty w aspekcie precyzji prowadzenia i reakcji na działania kierowcy, więc muszę się do tego samochodu trochę przyzwyczaić. Na Barbórce na pewno będzie świetny show, a my bardzo się cieszymy, że po długiej nieobecności na krajowych oesach będziemy mogli być częścią tego widowiska. Czeka nas nowy-stary odcinek Cytadela, który co prawda znamy z lat poprzednich, ale w tym roku konfiguracja tej próby jest nieco inna. W części miejsc jedziemy w przeciwną stronę lecz nie zmienia to samej charakterystyki próby. Myślę, że to może być dość ważny odcinek tegorocznej Barbórki. Jest tam sporo krawężników, a różnice czasowe na tym oesie będą, jak zawsze, całkiem spore.

 

Leon Leonidas, Generacja Lunatyków:

– W poniedziałek kręciliśmy teledysk do naszej nowej płyty zatytułowanej „Więcej mocy”. W teledysku gościnnie wystąpili Junior Stress – znany wokalista reggae oraz znany z grupy Kaliber 44 – DJ Feel-X. Do współpracy zaprosiliśmy także Maćka Oleksowicza, bo dla mnie – fana sportów motorowych od początku było jasne, że klip do kawałka „Więcej mocy” powinniśmy nakręcić właśnie w rajdówce. Maciek bez wahania zdecydował się zaangażować w nasz projekt i myślę, że w efekcie wyjdzie z tego świetny klip. Materiał powinien być gotowy w ciągu około trzech tygodni i zostanie opublikowany na naszej stronie na facebooku i w naszym kanale na youtube. Będzie można go również zobaczyć w telewizyjnych kanałach hip-hopowych.

 

W tym roku organizatorzy przygotowali dla zawodników cztery odcinki specjalne: OS 1 Twierdza Cytadela (7,32 km, zastąpił próbę na Żeraniu), OS 2 Tor Służewiec (7,92 km), OS 3 Bemowo (3,74 km) oraz tradycyjnie kończącą zawody próbę na ulicy Karowej (2,1 km). Odcinki specjalne to przejeżdżane wielokrotnie pętle co dodatkowo podnosi atrakcyjność rajdu dla kibiców. Start do pierwszej z prób rozpocznie się o 8:00. Na Służewcu pierwsze załogi pojawią się od godziny 9. Następnie przewidziana jest przerwa na serwis na Bemowie, po którym (od 10:30) załogi wyjadą na trzeci odcinek specjalny. O 16 zacznie się to, na co czekają wszyscy kibice, czyli pokazowe przejazdy ulicą Karową, a 1,5 godziny później – OS Kryterium Karowa, czyli zmagania załóg, które zakwalifikują się do finałowej próby rajdu.

 

Tych, którzy nie będą mogli na żywo oglądać popisów na Karowej zapraszamy przed telewizory. Bezpośrednią transmisję z Kryterium Karowa będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport w sobotę, 1 grudnia od 18:05. Oprócz tego krótką relację z Rajdu Barbórki zaplanowano na sobotę, po głównym wydaniu Wiadomości w pierwszym programie TVP.

50. Rajd Barbórka 2012, kat: Rajd inny


| 50. Rajd Barbórka 2012, kat: Rajd inny

Diabeł tkwi w szczegółach
2012-12-03 10:24:50

W tegorocznym show na warszawskich oesach nie zabrakło także „eksportowej” załogi zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRAOR, czyli M...
• zobacz więcej

Barbórkowy konkurs - piątek
2012-11-30 17:59:06

Konkursów przed 50. Barbórką odsłona piąta....
• zobacz więcej

Barbórkowy konkurs - czwartek
2012-11-29 10:09:49

Konkursów przed 50. Barbórką odsłona czwarta....
• zobacz więcej
2012-11-28 17:04:43   Barbórkowy konkurs - środa / 50. Rajd Barbórka 2012, kat: Rajd inny / >>2012-11-27 20:49:23   Barbórkowy konkurs - wtorek / 50. Rajd Barbórka 2012, kat: Rajd inny / >>2012-11-27 10:22:04   Powrót do kraju, powrót do Subaru / 50. Rajd Barbórka 2012, kat: Rajd inny / >>
| by Labmatic