Powrót na szutry
2016-05-26 10:45:37
Powrót na szutry

 Po długiej przerwie Maciej Oleksowicz powraca na rajdowe trasy i wystartuje w 12. Rajdzie Gdańsk Castrol - Inter Cars. Będzie to druga tegoroczna runda RSMP i jedyna rozegrana na nawierzchni szutrowej.

            U boku Maćka zasiądzie Daniel Siatkowki, który zastąpi dotychczasowego pilota Michała Kusnierza. Załoga rywalizować będzie Fordem Fiesta R5 w nowych barwarch.
            Trasa rajdu obejmuje 11 szutrowych odcinków specjalnych o łącznej długości 122,9 km zlokalizowanych w rejonie miejscowości Szemud, Luzino, Kartuzy i Przodkowo.Bazą rajdu będzie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo. Oficjalna ceremonia startu odbędzie się w piątek 27 maja 2016r. o godz. 17:00 w Gdańsku przy Targu Węglowym.
 
Maciej Oleksowicz:
 
Wreszczie w rajdówce i dość długo na tą chwilę musiałem czekać w tym roku. To fajnie znów poczuć emocje i adrenalinę. Niespełna miesiąc temu rozpoczęlismy pierwsze przygotowania i testy do rajdu na Kaszubach. Nie ukrywam, że szutrowa nawierzchnia jest moją ulubioną stąd też udział w tym rajdzie i chyba jedyny nasz start w tegorocznym cyklu RSMP. Ostatnie testy pod Pasymiem wypadły znakomicie i czuję się dobrze przygotowany. Podczas przygotowań pomagał nam Wojtek Chuchała, który wniósł sporo cennych uwag do mojej jazdy.
Nowością w zespole jest mój pilot Daniel Siatkowki, który zastąpi Michała Kuśnierza. Nasza wspólpraca od samego początku układa się świetnie. Spędziliśmy trochę czasu w rajdówce i zrobiliśmy sporo kilometrów i w zasadzie wszystko działa jak należy. Oczywiścia testy to nie rajd i będzie trochę trudniej ale Daniel jest bardzo doświadczonym pilotem i zgodnie z jego opinią mój opis jest przejrzysty i nie stanowi dla niego problemu.
 Jeśli chodzi moje oczekiwania co do najblizszego rajdu to czuję się na tyle dobrze przygotowany, że chciałbym powalczyć o zwycięztwo. Nie mam presji ze strony udziału w całym cyklu RSMP i start ten traktuję raczej w kategoriach frajdy. Co do planów to, może wystaruję w kilku rundach Szuter Cup czy też w szutrowym rajdzie Lausitz. Na pewno nie wystartujemy w Rajdzie Polski, choć na początku roku były takie plany.
Niestety podczas rajdu w Gdańsku nie zobaczymy mojago taty, który ze zwględów zdrowotnych musiał w ostatniej chwili zrezygnować z udziału w tej imprezie. Życzę mu powortu do pełnej formy i zdrowia a kibicom wielu fantastycznych rajdowych wrażeń. Do zobaczenia na Kaszubach i Gdańsku.
 
Daniel Siatkowski:
 
To będzie nasz pierwszy wspólny start i jestem pozytywnie nastawiony do naszej wspólnej jazdy. Spędziliśmy sporo czasu w rajdówce podczas testów. Myślę, że dobrze się zgraliśmy i jako załoga jesteśmy dobrze przygotowani do tego rajdu. Opis Maćka jest dla mnie przejrzysty i nie przysparza mi problemów.  
Nie mogę się już doczekać najblizszego rajdu zwłaszcza, że dla mnie jest to powrót do rywalizacji po niemal rocznej przerwie. Trzymajcie Kciuki.
12. Rajd Gdańsk Castrol - Inter Cars, kat: Rajd w RSMP


| 12. Rajd Gdańsk Castrol - Inter Cars, kat: Rajd w RSMP

Dobry finał w Gdańsku
2016-05-30 09:31:55

Maciej Oleksowicz z Danielem Siatkowskim zajęli 7. miejsce w 12. Rajdzie Gdańsk Castrol - Inter Cars. Nie był to wymarzony wys...
• zobacz więcej

Dzień przygód
2016-05-28 20:40:11

Maciej Oleksowicz pilotowany przez Daniela Siatkowskiego nie zaliczy pierwszego dnia 12. Rajdu Gdańsk Castrol - Inter Cars do udany...
• zobacz więcej

Powrót na szutry
2016-05-26 10:45:37

Po długiej przerwie Maciej Oleksowicz powraca na rajdowe trasy i wystartuje w 12. Rajdzie Gdańsk Castrol - Inter Cars. Będzie to ...
• zobacz więcej
| by Labmatic