Testy z Lindholmem
2011-09-20 00:00:00
Testy z Lindholmem

 

68. Rajd Polski już w najbliższy weekend, więc Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR przygotowuje się do rywalizacji na malowniczych i bardzo szybkich mazurskich oesach. W poniedziałek i wtorek czas wypełniły intensywne testy. Ponad 200 km oesowych pokonanych Fordem Fiestą S2000 pozwoliło zgromadzić dane niezbędne do znalezienia optymalnych ustawień samochodu. W poniedziałek Maciej jeździł w okolicach miejscowości Mazury, z kolei wtorkowe jazdy miały miejsce nieco bliżej Mikołajek – w Grabówce.
 
Maciej Oleksowicz:
– Każdego dnia przejeżdżaliśmy dwa różne odcinki specjalne, czyli w sumie cztery oesy. Myślę, że zrobiliśmy naprawdę porządne i udane szutrowe testy. Samochód spisywał się doskonale. Już ustawienie, od którego zaczęliśmy spisywało się bardzo dobrze, dlatego mieliśmy sporo czasu na przetestowanie nowych pomysłów. Mogę powiedzieć, że to są chyba najbardziej owocne testy, jakie zrobiliśmy w tym sezonie. To dla nas duży krok naprzód w kwestii ustawiania samochodu.
 
Przez dwa testowe dni zespołowi towarzyszył Sebastian Lindholm – ośmiokrotny rajdowy mistrz Finlandii, prywatnie kuzyn dwukrotnego rajdowego mistrza świata – Marcusa Gronholma. Finowie to chyba najlepsi specjaliści od jazdy po luźnych nawierzchniach, więc pochodzący z Helsinek kierowca służył Maciejowi swoją wiedzą i doświadczeniem.
 
Maciej Oleksowicz:
– Sebastian radził mi jak optymalnie wykorzystać całą szerokość szutrowej drogi by jechać nią jak najszybciej. Jego cenne uwagi dotyczyły głównie dobierania i korygowania toru jazdy oraz techniki hamowania, a także mnóstwa różnych, w sumie bardzo istotnych, drobiazgów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Sebastianem, zwłaszcza że pomógł nam też przy ustawianiu samochodu.
 
Środę i czwartek Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski poświęcą na zapoznanie się z trasami odcinków specjalnych Rajdu Polski.
Rajd Polski, kat: Rajd ME


| Rajd Polski, kat: Rajd ME

Diabeł tkwi w szczegółach
2011-09-25 19:03:00

Po świetnej sobocie Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR w dobrym nastroju przys...
• zobacz więcej

Oleksowicz najlepszy na ostatnim oesie
2011-09-24 18:14:00

Jesteśmy na półmetku 68. Rajdu Polski. Po przejechaniu pierwszych 7 odcinków specjalnych o łącznej długości 112,25 km Maciej...
• zobacz więcej

Nareszcie w Polsce
2011-09-22 22:30:00

W piątek, 23 września Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR stanie do rywalizacj...
• zobacz więcej
2011-09-20 00:00:00   Testy z Lindholmem / Rajd Polski, kat: Rajd ME / >>
| by Labmatic