Tiff Needell w Barbórce
2014-12-05 07:37:42
Tiff Needell w Barbórce

Rajd Barbórka to impreza, której sława wykracza już poza granice Polski, a magiczna Karowa przyciąga także telewizyjne gwiazdy. W tym roku z legendarnym Kryterium Asów zmierzy się także Tiff Needell. Brytyjski kierowca wyścigowy i prezenter znanego programu motoryzacyjnego „Fifth Gear” pojedzie polską repliką Subaru Imprezy WRC zbudowaną w Fast Forward - stajni Maćka Oleksowicza.


Zobacz wideo z testów Needella w Polsce!

 

Needell jest znany z emitowanego w BBC show „Top Gear”, który do 2001 r. prowadził razem z Jeremym Clarksonem. Od 2002 r. tworzy ekipę prowadzącą program „Fifth Gear”, który do 2011 r. gościł na antenie brytyjskiego Channel 5, a od 2012 r. jest emitowany na kanale Discovery. W trakcie swojej kariery wyścigowej Needell rywalizował m.in. w Formule 1 (2 starty), wyścigu 24h Le Mans a także w Brytyjskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych.

 

  

Przed 52. Rajdem Barbórka zespół „Fifth Gear” zawitał do Warszawy, by przygotować polski odcinek programu. Jednym z jego elementów będzie występ Needella w Kryterium Asów, do którego prezenter przygotowywał się pod okiem zespołu Macieja Oleksowicza. O tym jak Brytyjczyk poradzi sobie za kierownicą 400-konnej repliki Subaru Imprezy WRC przekonają się kibice zgromadzeni w sobotni wieczór na ulicy Karowej. Kolejny sezon „Fifth Gear” będzie też można oglądać w kanale HISTORY Polska. Polski odcinek show "Fifth Gear" zostanie pokazany na antenie HISTORY na wiosnę przyszłego roku.

 

 

 Tiff Needell:

- Ktoś w naszej redakcji wpadł na szalony pomysł, by wybrać się do Polski i to w grudniu, kiedy jest tu bardzo zimno. A wszystko po to, żeby przejechać się 400-konnym samochodem rajdowym na wąskich ulicach Warszawy podczas czegoś, co nazywa się Rajd Barbórka. To szalony pomysł i myślę, że szybciej się rozbiję niż osiągnę sukces w tych zawodach. Jest to jednak świetne wyzwanie – jedno z tych, które uwielbiamy podejmować w „Fifth Gear”. Mam za sobą krótkie testy samochodu, który pojadę, czyli Subaru Imprezy zbudowanej w Fast Forward – firmie Maćka Oleksowicza. Przyznam, że jestem zestresowany, bo ten samochód jest dość brutalny. Jest trochę podsterowny i jeśli prowadzisz go zbyt agresywnie, to tracisz przyczepność i momentalnie zaczynasz jechać zbyt szeroko. Ja jestem przede wszystkim kierowcą wyścigowym, więc te nagłe zmiany nawierzchni oraz przyczepności są dla mnie skomplikowaną sprawą. Zwłaszcza w samochodzie, jakim wcześniej nie jeździłem i na trasie wymagającej częstego używaniu hamulca ręcznego. Za kierownicą Imprezy trzeba się mocno napracować. Maciek pomógł mi w opanowaniu tego samochodu, ale nie słyszałem by miał jakieś uwagi do mojej jazdy, więc chyba poszło nam perfekcyjnie. Moim głównym celem na Rajd Barbórki będzie przejechanie wokół beczki na Karowej w pięknym poślizgu tak, by nie rozbić przy tym samochodu.

 

Maciek Oleksowicz:

- Dla nas testy na Żeraniu były już ostatnim szlifem ustawień obu Fiest. Głównym powodem naszej obecności na torze FSO byli nasi goście, czyli Tiff Needell i ekipa programu motoryzacyjnego „Fifth Gear”. Razem z Brytyjczykami przygotowywaliśmy materiał do jednego z odcinków ich programu. Tiff poznawał zbudowaną u nas replikę Imprezy WRC, bo właśnie tym samochodem wystartuje w sobotę na Karowej. Zaczęliśmy od kilku krótkich przejazdów z nim na prawym fotelu, a potem on wsiadł za kierownicę Imprezy. Tiff to chyba człowiek, który nie wysiada w ogóle z samochodu, bo błyskawicznie opanował to auto. Dla mnie praca z nim to wielki zaszczyt, ale i ogromna frajda. Myślę, że wyjdzie z tego fajny materiał i już nie mogę się doczekać premiery polskiego odcinka „Fifth Gear”. Mogę zdradzić, że zrobiliśmy sobie z Tiffem małe zawody, ale o tym, co z nich wyszło przekonacie się już z programu.

 

52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny


| 52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny

Oponiarska ruletka na koniec
2014-12-06 21:48:45

W słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej załoga zespołu Inter Cars Castrol TRW wywalczyła ósmy rezultat....
• zobacz więcej

Finisz w pierwszej dziesiątce
2014-12-06 16:29:07

Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz – załoga zespołu Inter Cars Castrol TRW w 52. Rajdzie Barbórka uplasowała się na 10. mi...
• zobacz więcej

Dobry początek w zdradliwych warunkach
2014-12-06 10:12:56

4. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów i 2. miejsce na nowym odcinku STW Center to bilans załogi zespołu Inter Cars Castrol...
• zobacz więcej
2014-12-05 07:37:42   Tiff Needell w Barbórce / 52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny / >>2014-12-03 08:07:32   Oleksowicz powalczy u siebie / 52. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny / >>
| by Labmatic