Trudno będzie to powtórzyć
2012-09-02 23:44:01
Trudno będzie to powtórzyć

 

Dwudniowa impreza Inter Cars Motor Show dobiegła końca. Dzisiejsza runda Master Race - wyścigu czwórki: Oleksowicz, Hołowczyc, Kuzaj, Kuchar, zakończyła się ponownym zwycięstwem Hołka. Drugi na Bemowie był Leszek Kuzaj, trzeci Maciek Oleksowicz, a czwarte miejsce zajął Tomek Kuchar.

 

W drugiej rundzie Master Race kierowców czekało nowe wyzwanie - rywalizacja z wykorzystaniem bezkompromisowego samochodu wyścigowego brytyjskiej firmy Radical.  O tym jak zaciekła była walka między rajdowcami najlepiej świadczy fakt, że w wyścigu w Fordach Fiesta R2 Maćka Oleksowicza i Krzysztofa Hołowczyca dzieliły zaledwie dwie tysięczne sekundy!

 

Maciej Oleksowicz:

– Ciężko będzie nam w przyszłym roku powtórzyć sukces tej imprezy, ciężko będzie wymyślić coś równie emocjonującego i pasjonującego kibiców. Było tu chyba wszystko – jeździliśmy rajdówkami, samochodami wyścigowymi, były dragstery, był drift, motorykle, samochód odrzutowy, słowem wszystko co porusza się na kołach, spala jakieś paliwo – niekoniecznie benzynę, a na przykład etanol. Zawody przysporzyły nam i kibicom mnóstwo emocji, z czego wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że rajdy i wszelakie sporty motorowe zyskały dzięki tej imprezie grono nowych fanów.

 

Krzysztof Hołowczyc:

– Dzisiaj oddałem tylko jedną konkurencję, pozostałe udało mi się wygrać, więc dla mnie – super dzień. Jazda Radicalem była dla nas bardzo trudna, bo to coś zupełnie nowego, wyścigowego, na krętym betonowym torze. Te samochody jadą dużo szybciej po dobrej nawierzchni, a tu naprawdę było ciężko. W wyścigu kartingowym wylosowałem lepszego gokarta, ale Maciek odjechał mi na starcie. Był przede mną, ale udało mi się „wejść mu pod pachę” – dokładnie tak, jak wczoraj on mnie potraktował. Zaczęło się więc dobrze – od wygranej - i tak było przez cały dzień. Tylko w wyścigu w Fieście przytrafił mi się mały błąd – pomyliłem dźwignie i zamiast pociągnąć ręczny, wrzuciłem dwójkę. Ten wyścig przegrałem z Maćkiem o dwie tysięczne sekundy! Rywalizacja była niesamowita, w pewnym momencie byłem nawet przerażony jak poważnie i kontaktowo ścigają się Tomek z Leszkiem.

 

Leszek Kuzaj:

– Impreza rewelacyjna, wszystko poszło super. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem w niej uczestniczyć. Dzisiaj było lepiej niż wczoraj, ale kolega z Wrocławia regularnie mnie wypychał w wyścigu gokartowym. Każda z konkurencji była świetna, a cały wyścig wymagał dużej wszechstronności, bo przesiadaliśmy się z samochodu do samochodu. Z kolei Radical był dla nas czymś egzotycznym i ciekawym.

 

Więcej informacji:

www.oleksowicz.pl

facebook.com/OLEKSOWICZpl

twitter.com/#!/OLEKSOWICZpl

 

Inter Cars Motor Show, kat: Inne


| Inter Cars Motor Show, kat: Inne

Trudno będzie to powtórzyć
2012-09-02 23:44:01

Dzisiejsza runda Master Race - wyścigu czwórki: Oleksowicz, Hołowczyc, Kuzaj, Kuchar, zakończyła się ponownym zwycięstwem Ho...
• zobacz więcej

Fantastyczna zabawa na Bemowie
2012-09-02 23:36:26

W pierwszej rundzie Master Race, podczas Inter Cars Motor Show, z czwórki Oleksowicz, Kuchar, Kuzaj, Hołowczyc, najlepszy okazał ...
• zobacz więcej

Wyścig, jakiego nie było
2012-08-31 19:36:00

Oleksowicz, Hołowczyc, Kuzaj, Kuchar - ta czwórka kierowców, już w najbliższy weekend, 1 i 2 września, stanie do walki w wyśc...
• zobacz więcej
| by Labmatic