Wyścig, jakiego nie było
2012-08-31 19:36:00
Wyścig, jakiego nie było

Oleksowicz, Hołowczyc, Kuzaj, Kuchar - ta czwórka kierowców, już w najbliższy weekend, 1 i 2 września, stanie do walki w wyścigu Master Race. Areną zmagań, które odbędą się w ramach Inter Cars Motor Show, będzie specjalnie przygotowany tor na lotnisku Bemowo w Warszawie.

 

12. Targi Inter Cars i towarzyszące im Inter Cars Motor Show to największe wydarzenie motoryzacyjne roku. Także tym razem organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Tym, co z pewnością zainteresuje nie tylko rajdowych kibiców, będzie właśnie Master Race, czyli wyścig, jakiego jeszcze w Polsce nie było.

 

Czwórka kierowców rajdowych zmierzy się ze sobą w pięciu konkurencjach. Pierwszą z nich będzie wyścig kartingowy. Zawodnicy będą się ścigać równolegle, na specjalnie przygotowanym torze. 10 okrążeń wyłoni najlepszego z nich. O tym, jakie miejsca kierowcy zajmą na starcie zadecydują wcześniejsze kwalifikacje. Start do wyścigu - w sobotę o godzinie 12:00.

 

Po godzinie, czyli około 13, Oleksowicz, Hołowczyc, Kuchar i Kuzajprzesiądą się do samochodów, by na trasie pełnej widowiskowych prób zręcznościowych walczyć o jak najlepsze czasy w różnych samochodach. Kto woli samochody przednionapędowe, a komu bardziej pasuje auto napędzane na tylną oś? Wszystko zweryfikują kolejne przejazdy toru o długości 1200 m. Na jego trasie na kierowców będą czekać kolejne beczki, wokół których należy wykonać różne ewolucje.

 

– W tym sezonie kibice nie mają zbyt wielu okazji do oglądania mnie w kraju, dlatego z przyjemnością wystartuję w Master Race. Każda okazja do pokazania się polskim kibicom jest dla mnie bardzo ważna, zwłaszcza jeśli mogę wziąć udział w takim wyścigu, przy tak licznej publiczności. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą ścigania się w takim towarzystwie. Poziom z pewnością będzie bardzo wyrównany, a rywalizacja pozostanie otwarta do samego końca. Polecam Wam sobotnie "Pytanie na śniadanie" - o 8:30 w telewizyjnej dwójce. Będę tam gościć razem z Krzysztofem i Leszkiem. Zapraszam wszystkich na Master Race, postaramy się w czwórkę o świetny show! - zapowiada Maciek Oleksowicz.

 

Każdy z rajdowców wykona w sumie osiem przejazdów trasy. A do ich dyspozycji będzie m. in. Subaru Impreza N14 (4x4), Ford Fiesta R2 (przedni napęd), Toyota GT86 (tylny napęd) oraz Radical SR3 RS - brytyjski bezkompromisowo supersportowy samochód. 210 KM, które rozwija silnik tego auta wprawia w ruch zaledwie 570 kg, bo właśnie tyle waży SR3. Efekt? Na pierwszą setkę trzeba poczekać zaledwie 3,1 s.

 

Za poszczególne miejsca w kolejnych próbach kierowcy będą zdobywali punkty. Odpowiednio 10, 6, 3 i 1 punkt. Ten, kto zdobędzie ich najwięcej - wygrywa. W przypadku jednakowej liczby punktów zadecydują różnice czasów. Master Race będzie się składać z dwóch rund - sobotniej i niedzielnej. Obie odbędą się w tych samych godzinach.

O tym, jak OleksowiczKuzaj Hołek, zapatrują się na rywalizację w Master Race, będziecie mogli się dowiedzieć z "Pytania na Śniadanie" w TVP2. Emisja w sobotę, 1 września o 9:03.

 

Inter Cars Motor Show, kat: Inne


| Inter Cars Motor Show, kat: Inne

Trudno będzie to powtórzyć
2012-09-02 23:44:01

Dzisiejsza runda Master Race - wyścigu czwórki: Oleksowicz, Hołowczyc, Kuzaj, Kuchar, zakończyła się ponownym zwycięstwem Ho...
• zobacz więcej

Fantastyczna zabawa na Bemowie
2012-09-02 23:36:26

W pierwszej rundzie Master Race, podczas Inter Cars Motor Show, z czwórki Oleksowicz, Kuchar, Kuzaj, Hołowczyc, najlepszy okazał ...
• zobacz więcej

Wyścig, jakiego nie było
2012-08-31 19:36:00

Oleksowicz, Hołowczyc, Kuzaj, Kuchar - ta czwórka kierowców, już w najbliższy weekend, 1 i 2 września, stanie do walki w wyśc...
• zobacz więcej
| by Labmatic