Owocne testy
2013-08-21 18:42:35
Owocne testy

W zespole Inter Cars Castrol TRW trwają przygotowania do piątej rundy RSMP – Rajdu Kauno Ruduo. Dziś załoga Oleksowicz/Kuśnierz skupiła się na treningu i sprawdzeniu ustawień samochodu na szuter.

 

Maciek Oleksowicz:

– Zrobiliśmy ponad 100 kilometrów. Jeśli chodzi o ustawienia samochodu, to nasz setup z poprzedniego Rajdu Polski bardzo dobrze się spisywał. Sprawdziliśmy też kilka nowych rzeczy, a także różne twardości opon, ale głównie chodziło o to, żeby się rozjeździć i przypomnieć sobie jak działa Fiesta na szutrze. Nie jeździliśmy nią po tej nawierzchni od dłuższego czasu. Czuję, że ten dzień był bardzo owocny i potrzebny. W nocy padał deszcz, więc droga, po której jeździliśmy trochę rozmiękła, choć na początku dość dobrze znosiła naszą jazdę. Dopiero po przejechaniu około 80 kilometrów zaczęły wychodzić spore kamienie i tworzyły się koleiny. Myślę, że to był odcinek dość podobny do tego, które spotkamy na Litwie. Mamy też w naszej bazie sporo innych rodzajów ustawień samochodu, dlatego nie obawiamy się, że na Litwie nas coś zaskoczy. Oglądaliśmy wcześniej sporo onboardów, rozmawialiśmy z załogami, które tam startowały, więc myślę, ze jesteśmy dobrze przygotowani, zarówno praktycznie, jak i teoretycznie.

 

Michał Kuśnierz:

– To były moje pierwsze kilometry po szutrze na prawym fotelu Fiesty. Długo na to czekałem, bo byłem bardzo ciekawy tego, jak ten samochód się zachowuje na luźnej nawierzchni, zwłaszcza że wszyscy mówili mi, ze jego zawieszenie jest bardzo dobre. I rzeczywiście zrobił na mnie duże wrażenie. Od początku mieliśmy dobry setup, więc sporo pojeździliśmy. Jesteśmy dobrej myśli i jutro ruszamy na zapoznanie.

Rajd Kauno Ruduo, kat: Rajd w RSMP


| Rajd Kauno Ruduo, kat: Rajd w RSMP

Gorzki koniec rajdu
2013-08-24 17:55:28

Oleksowicz i Kuśnierz musieli się wycofać z Rajdu Kauno Ruduo....
• zobacz więcej

Litwa jak Finlandia
2013-08-23 21:47:08

Dzisiaj popołudniu zawodnicy startujący w litewskiej rundzie RSMP mieli okazję sprawdzić się na odcinku testowym przed startem ...
• zobacz więcej

Owocne testy
2013-08-21 18:42:35

Dziś załoga Oleksowicz/Kuśnierz skupiła się na treningu i sprawdzeniu ustawień samochodu na szuter....
• zobacz więcej
2013-08-20 15:46:01   Po szutrze, nad Niemnem / Rajd Kauno Ruduo, kat: Rajd w RSMP / >>
| by Labmatic