Pożyteczny weekend
2014-08-03 17:19:53
Pożyteczny weekend
Maciej Oleksowicz ukończył zmagania w zawodach w wyścigach górskich, jakie rozegrano w słowackich Banovcach. Sobotnią rywalizację kierowca Inter Cars Castrol TRW ukończył na drugim miejscu w klasie. Ten wynik Oleksowicz powtórzył także w niedzielę, ustępując jedynie kierowcy w samochodzie WRC.
 
W ciągu weekendu rozegrano dwie rundy zawodów. Dziś dokończono sobotnią rundę, przerwaną z powodu nawałnicy, jaka przeszła nad Banovcami. W klasyfikacji generalnej Maciek Oleksowicz uplasował się odpowiednio na 13. i 12. miejscu. Słowacka impreza była jednocześnie 9. i 10. rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasyfikacji tego cyklu Maciek Oleksowicz w sobotę był 12., a w niedzielę - 11. Z kolei wśród zawodników walczących w klasie A+2000 Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski kierowca Forda Fiesta R5 dwukrotnie był najszybszy.
 
Maciek Oleksowicz:
 

- Bardzo miło i pożytecznie spędziłem weekend. Spotkałem wielu sympatycznych  i życzliwych ludzi. Trasa w Banovcach jest bardzo przyjemna. Samochód przez cały weekend spisywał się bez zarzutu, nie mogłem też narzekać na ustawienia, jakie wybraliśmy. Cieszy fakt, że już od pierwszego przejazdu osiągałem dobre czasy, które w kolejnych próbach udało się poprawić. Z analizy onboardów wynika, że jest jeszcze kilka miejsc, w których mógłbym urwać parę dziesiątych sekundy. Zyskanie kolejnych sekund wymagałoby już pewnie poszukiwania rezerw w sprzęcie. Mój samochód odbiega od tych, którymi jeżdżą konkurenci, więc nie do końca miałem możliwość porównania się z innymi zawodnikami. Wiele samochodów w stawce dysponuje znacznie większą mocą, ale z drugiej strony Fiesta R5 ma przewagę w postaci lepszego zawieszenia. Dlatego ciężko powiedzieć, jak ja, jako kierowca plasuję się wśród zawodników rywalizujących w GSMP. Teraz myślami jestem już na Rajdzie Rzeszowskim, do którego cały zespół jest bardzo dobrze przygotowany.

 

  
Kolejnym startem Maćka Oleksowicza będzie 4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli 23. Rajd Rzeszowski. W tych zawodach Oleksowicz wystartuje oczywiście ze swoim pilotem Michałem Kuśnierzem.
 
9. i 10. runda GSMP, kat: Trening


| 9. i 10. runda GSMP, kat: Trening

Pożyteczny weekend
2014-08-03 17:19:53

Maciej Oleksowicz ukończył zmagania w zawodach w wyścigach górskich, jakie rozegrano w słowackich Banovcach....
• zobacz więcej

Przerwana runda
2014-08-02 17:56:43

Dzisiejsza runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Banovcach została przerwana z powodu nawałnicy,...
• zobacz więcej

Zmiana dyscypliny
2014-07-31 07:24:35

Już w najbliższy weekend, Maciek Oleksowicz wystartuje w wyścigach górskich w słowackiej miejscowości Banovce nad Bebravou. ...
• zobacz więcej
| by Labmatic