Przed nami belgijski GEKO Ypres Rally
2011-06-21 15:05:00
Przed nami belgijski GEKO Ypres Rally

W czwartek, 23 czerwca rozpoczyna się belgijski „klasyk” GEKO Ypres Rally. Załoga Maciej Oleksowicz - Andrzej Obrębowski zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR na swoim Fordzie Fiesta S2000 naklei numer 11.
 

Maciej Oleksowicz:


- Do tego rajdu podchodzę tak, jak do pozostałych w tym sezonie. Przede wszystkim bardzo dobrze przygotowujemy się do startu. Dysponujemy opisem z zeszłego roku, który będzie bardzo pomocny podczas zapoznania. Samochód został już przebudowany po Rajdzie Bosforu z wersji szutrowej na asfaltową. Charakterystyczne dla Rajdu Ypres są wyhamowania z dużych prędkości do ostrych zakrętów prawie pod kątem prostym. Trudno także mówid o torze jazdy, gdyż trasy są bardzo wąskie, otoczone głębokimi rowami. My na pewno damy z siebie wszystko i pojedziemy, tak jak do tej pory, na 102% swoich umiejętności. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to liczymy na kolejne podium w klasyfikacji ERC.

 

Tegoroczny Rajd Ypres to połączona runda ERC (European Rally Championship) i IRC (Intercontinental Rally Challenge). Konkurencja jest niezwykle mocna. Na rajd przyjedzie wielu zawodników, którzy są w stanie go wygrad. Na liście startowej znalazły się 124 załogi, w tym 31 kierowców w samochodach S2000 i sześciu walczących o punkty w klasyfikacji ERC.


Sercem rajdu jest centrum zabytkowego miasta Ypres, które słynie z imponującej, średniowiecznej architektury i niechlubnych wydarzeo z okresu I wojny światowej. To tutaj po raz pierwszy użyto w walkach gazu musztardowego, od nazwy miasta nazywanego iperytem.
Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku będzie to kompaktowy rajd asfaltowy, chod nie zabraknie na nim nowych rozwiązao. Celem organizatorów jest zapewnienie zawodnikom dobrej, sportowej rywalizacji, a kibicom mocnych wrażeo. Zatem kluczowe jest takie ułożenie trasy, które jednym i drugim zapewni odpowiednią dawkę emocji, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeostwa.

 

W ostatnich latach triumfatorem w Ypres aż sześciokrotnie był belgijski kierowca Freddy Loix, popularny „Fast Freddy”. W tym roku na rajd przyjedzie wielu czołowych zawodników, w tym obecny wicelider klasyfikacji ERC - Luca Rossetti, więc walka zapowiada się niezwykle emocjonująco.

 

W czwartek, 23 czerwca w Nieuwkerke odbędzie się shakedown. W piątek i sobotę zawodnicy będą mieli do
 

Rajd Ypres Belgia, kat: Rajd ME


| Rajd Ypres Belgia, kat: Rajd ME

Czwarte miejsce w ERC
2011-06-26 00:00:00

Załoga Maciej Oleksowicz - Andrzej Obrębowski zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR ukooczyła belgijski GEKO Ypres Rally na czwart...
• zobacz więcej

Dzień pełen przygód
2011-06-24 23:59:12

Dziś załoga Maciej Oleksowicz - Andrzej Obrębowski zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR przejechała 203 km, w tym 96 km oesów...
• zobacz więcej

Prezentacja Forda Fiesty S2000 w Belgii
2011-06-22 20:40:15

Dziś w Ypres odbywa się oficjalna impreza regionalnego dealera Forda - Devos&Dewanckel. To rodzinna firma, która sprzedaje For...
• zobacz więcej
2011-06-22 16:50:15   Maciej Oleksowicz najlepszym polskim kierowcą według WRR / Rajd Ypres Belgia, kat: Rajd ME / >>2011-06-21 15:05:00   Przed nami belgijski GEKO Ypres Rally / Rajd Ypres Belgia, kat: Rajd ME / >>
| by Labmatic