Złośliwość rzeczy martwych
2012-11-10 19:07:34
Złośliwość rzeczy martwych

Po przejechaniu 750 km trasy Rajdu Hiszpanii, w tym 231 km oesowych, Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRTOR zakończyła udział w tej imprezie z powodu awarii silnika.

 

Dziś Oleksowicz z Obrębowskim, autem przebudowanym do specyfikacji asfaltowej, ruszyli na gładkie trasy katalońskich oesów. Podczas pierwszej pętli samochód spisywał się bez zarzutu, jednak w drodze na serwis między pętlami, auto zatrzymało się na dojazdówce, niecałe 3 km od wjazdu do strefy serwisowej. Tym samym polska załoga była zmuszona wycofać się z rajdu.

 

Maciek Oleksowicz:

- Nasz udział w ostatniej rundzie mistrzostw świata niestety zakończył się przedwcześnie. Na dojazdówce po pierwszej pętli drugiego dnia awarii uległ silnik. Po tym samochód trafił do serwisu, a my liczyliśmy, że uda się go uruchomić i jutro będziemy mogli wrócić do rywalizacji. Jak się później okazało mechanicy nie byli w stanie usunąć tej awarii. Silnik jest w środku dość mocno uszkodzony, urwał się jeden z zaworów i nie wiemy dlaczego do tego doszło. Wiemy na pewno, że to nie była nasza wina – nie popełniliśmy żadnego błędu, który mógłby skutkować awarią jednostki napędowej. Nie ukrywam, że to smutne zakończenie sezonu. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że na asfalcie byliśmy już bardziej konkurencyjni. Po wczorajszych deszczach dzisiaj odcinki były nadal mokre, w zasadzie 80 proc. trasy to był wilgotny asfalt. W niektórych miejscach, po cięciach, pojawiło się sporo błota, więc warunki były zdradliwe i nietrudno było o błąd. Szczególnie dużo brudu i błota pojawiło się na ostatnim odcinku, który tak naprawdę był wytyczony po przejeżdżanej pod prąd asfaltowej partii najdłuższego z wczorajszych szutrowych oesów. Tam też swój dzisiejszy udział w rajdzie zakończył Michał Kościuszko. Słowem, rajd bardzo trudny, ale jednocześnie fajny – pełny kibiców tworzących fantastyczną atmosferę, świetnie zorganizowany, więc na pewno chcielibyśmy tu jeszcze wrócić. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim kibicom, którzy przez cały sezon bardzo mocno nas dopingowali, trzymali kciuki i dobrze nam życzyli. Dziękujemy też naszym sponsorom – firmom Castrol, TRW oraz Motointegrator, które od lat wspierają nasze starty. Nie mogę także zapomnieć o tych, którzy tworzą nasz zespół, bo przez ten rok pracowali naprawdę ciężko. Mieliśmy chwile bardzo wesołe, mieliśmy też chwile smutne, ale niezależnie od sytuacji wszyscy zawsze z zaangażowaniem podchodzili do swojej pracy i dzielnie stawiali czoła problemom. Cieszę się z tego, że udało się zbudować zespół złożony z tak fantastycznych ludzi. Jesteśmy także wdzięczni naszym rodzinom, których wsparcie czuliśmy w każdym momencie, nawet jeśli dzieliły nas tysiące kilometrów.

 

W tegorocznym sezonie SWRC załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR wystartowała w 7 eliminacjach tego cyklu. Mogliśmy ich oglądać w zimowej scenerii Rajdu Szwecji i w malowniczych krajobrazach odległej Nowej Zelandii. Oprócz tego Oleksowicz i Obrębowski startowali także w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Francji i Portugalii, gdzie osiągnęli swój najlepszy wynik w tym sezonie – drugie miejsce w klasyfikacji SWRC. Na siedem rund, w pięciu Polacy zdobywali punkty, a w pozostałych (Hiszpania, Francja) z walki wyeliminowały ich awarie. W sumie na swoim koncie zgromadzili 65 punktów. Tego, które miejsce Polacy zajmą w klasyfikacji sezonu SWRC dowiemy się dopiero jutro, gdy znane będą wyniki rywali Oleksowicza i Obrębowskiego.

Rajd Hiszpanii, kat: Rajdy SWRC


| Rajd Hiszpanii, kat: Rajdy SWRC

Złośliwość rzeczy martwych
2012-11-10 19:07:34

Oleksowicz Obrębowski zakończyli udział Rajdzie Hiszpanii z powodu awarii silnika....
• zobacz więcej

Strajk silnika przed drugą pętlą
2012-11-10 14:05:10

Awaria silnika zatrzymała Oleksowicza i Obrębowskiego na dojazdówce do odcinków drugiej dzisiejszej pętli Rajdu Hiszpanii....
• zobacz więcej

Trudny dzień, trzecie miejsce
2012-11-09 20:53:20

Po drugiej pętli pierwszego etapu Rajdu Hiszpanii Oleksowicz i Obrębowski awansowali o dwie pozycje....
• zobacz więcej
2012-11-09 18:34:08   Rzeki na oesach / Rajd Hiszpanii, kat: Rajdy SWRC / >>2012-11-08 21:46:31   Gładko, choć ślisko / Rajd Hiszpanii, kat: Rajdy SWRC / >>2012-11-06 11:57:04   Z szutru na asfalt / Rajd Hiszpanii, kat: Rajdy SWRC / >>2012-10-25 12:26:46   Cały zespół trenuje / Rajd Hiszpanii, kat: Rajdy SWRC / >>2012-10-04 01:05:16   Oleksowicz: ciekawie i szybko / Rajd Hiszpanii, kat: Rajdy SWRC / >>
| by Labmatic