Tuż za podium w Barbórce
2015-12-14 10:11:07
Tuż za podium w Barbórce

 Tegoroczna edycja Rajdu Barbórka była jedną bardziej udanych dla Maćka Oleksowicza i Michała Kuśnierza. Czwarte miejsce w generalce na grubo ponad setkę załóg to wynik bardzo dobry. Była szansa na drugi stopień podium ale tej pozbawiła ich nałożona przez sędziów kontrowersyjna kara pięciu sekund. W Kryterium Asów na Karowej, które nie było wliczane do klasyfikacji generalnej, załoga zespołu Motointegrator Castrol TRW wywalczyła piąte miejsce.

 

Maciej Oleksowicz:
 
                Dla nas to był bardzo dobry rajd. Pokazaliśmy dobre i równe tempo, samochód w wersji R5+ jest fantastyczny i wszystko działało bez zarzutu. Gratuluję też całej ekipie FastForward. Przygotowali 5 samochodów, z czego wszystkie dojechały sprawnie do mety. Subaru GT, którym jechał Wojtek Chuchła okazało się w jego rękach bardzo konkurencyjną maszyną. Bardzo cieszy też fakt, że zawodnicy używający opon Pirelli, których jeszcze 10 miesięcy temu w zasadzie nikt nie używał, wygrali większość odcinków a także sam rajd oraz Karową, a w pierwszej piątce znalazły się 3 samochody na tych oponach.
                Oczywiście liczne kary (bez możliwości dyskusji, zobaczenia dowodów) i zmieniające się wyniki pozostawiają w głowie pewien "dyskomfort" ale po tym sezonie powoli akceptujemy fakt, że w polskich rajdach jak to powiedział wielki fizyk "czas jest względny ".
53. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny


| 53. Rajd Barbórka, kat: Rajd inny

Tuż za podium w Barbórce
2015-12-14 10:11:07

Tegoroczna edycja Rajdu Barbórka była jedną bardziej udanych dla Maćka Oleksowicza i Michała Kuśnierza. Czwarte miejsce w gene...
• zobacz więcej

12. Barbórka Maćka
2015-12-10 21:51:53

Tegoroczna edycja Rajdu Barbórka będzie już 12-tą z udziałem Macieja Oleksowicza. Warszawski kierowca, podobnie jak w ubiegłym...
• zobacz więcej
| by Labmatic